Вибір плямовивідника

Так уже ми влаштовані, що зіпсований зовнішній вигляд нашої улюбленої речі може сильно зіпсувати нам настрій. Особливо нервуються і відчувають розчарування ті, хто поставив пляму, що важко виводиться, на придбаний за чималі гроші одяг.

Найбільш складно виводяться плями, які далекі від першої «свіжості». Але якщо вірити рекламі будь-якого засобу для виведення плям, то необхідна всього лише невелика кількість чарівного засобу, щоб наша річ виглядала як нова і від плям не залишилося і сліду. У реальному житті все набагато прозаїчніше.

Перше і найголовніше правило звучить наступним чином: як тільки з'явилася пляма, її слід відразу обробити спеціальним засобом, а не чекати, коли вона підсохне (до того ж є ризик, що ви про неї забудете через деякий час).

Засоби для виведення плям поділяються за ціновими категоріями і за видом матеріалу, до якого вони застосовуються. З найбільшою обережністю слід ставитися до плямовивідників, у складі яких не вказані назви конкретних речовин. Зазвичай в тексті про склад таких засобів згадується про поверхнево-активні речовини. Найчастіше ці засоби зроблені з дешевих матеріалів, бензину чи ацетону.

Однак реклама стверджує, що даний засіб здатен вивести величезну кількість плям. Звичайно, в такій упаковці (без чіткого опису складу препарату) можна виявити і гарний плямовивідник, але в будь-якому випадку вибираючи речовини з подібними характеристиками, ви граєте в лотерею.

Засоби для виведення плям найчастіше призначені для декількох видів тканин і спрямовані на виведення певних типів забруднення. Не варто, наприклад, застосовувати для одягу засоби для очищення килимів та інших підлогових покриттів. Для дитячих речей також існують спеціальні плямовивідники, які повинні добре вимиватися і не містити алергічних компонентів. Отже, в будинку у господині повинно бути відразу декілька засобів з видалення плям.

Цінова політика в області плямовивідників диктується країною-виробником.

Найбільш якісні засоби для виведення плям випускає британська компанія Prochem. Засоби для чищення меблів цієї компанії, що мають гарантію якості, дбайливо очищають тканини, не пошкоджуючи їх структури. Лінійка плямовивідників даної компанії досить широка. Варто відзначити, що багато клінінгових компаній використовують у своїй роботі засоби марки Prochem.

Для виведення плям з текстильних виробів, що використовуються в салонах автомобілів, застосовують такі засоби для чищення компанії Prochem як Solvall Spotter і Citrus Gel. Вони виводять плями від жиру, свіжої фарби, оліфи, синтетичних лаків. Уточнимо, що перший виводить плями від косметики до мазуту. Solvall Spotter можна придбати в п'ятилітровій каністрі.

Популярний також плямовивідник Solvex, який підходить для виведення старих плям від жиру, масляних та емульсійних фарб. Він відрізняється найбільшою агресивністю дії на плями, які потрібно видалити. Крім перерахованого вище цей плямовивідник так само як Citrus Gel в змозі вивести плями від маркера, смоли, жувальної гумки.

Лужний плямовивідник Stain Pro із запахом м’яти очищає вироби від плям чаю і кави, крові, чорнила.

Нейтральний Netural Pro-Spoter справляється з плямами на делікатних килимах і оббивці меблів, очищаючи їх від плям, що залишились після фруктів, шоколаду, трави та ін.

Для очищення виробів зі шкіри варто застосовувати засоби із слаболужною реакцією: Leather Cleaner і Leather Conditioner.
На прилавках з господарськими товарами можна побачити так часто рекламований плямовивідник Vanish, у якого також декілька засобів в лінійці виробництва. Він більш доступний споживачеві, проте професіонали віддають більшу перевагу якості плямовивідників кампанії Prochem.

Варто завжди пам'ятати, що яким би не був плямовивідник якісним і гіппоалергенним, це все ж засіб сильної хімічної дії, застосовуючи який треба пам'ятати про запобіжні заходи і не підпускати до нього дітей.

<< Назад