Про побутові пилососи

Перш ніж купити побутовий пилосос...

Сфера застосування побутових пилососів не відрізняється різноманітністю. Їх використовують для видалення пилу в невеликих приміщеннях, найчастіше в квартирах. Безперервна робота обмежується всього лише 30 хвилинами на день. Збільшення часу роботи побутового пилососа може призвести до його поломки, так як нормативний ресурс буде витрачатися набагато швидше.

Побутові пилососи володіють потужністю не більше 2000 Вт При цьому бункер відрізняється невеликою місткістю, всього лише від 3 до 5 л. Якщо точно дотримуватися всіх інструкцій виробника, то термін служби пилососа можна збільшити до 5 років. Зрозуміло, велике значення має фірма-виробник і специфічні умови застосування: видалення звичайного кімнатного пилу, цементного пилу або будівельного сміття після ремонту.

Причини поломок побутового пилососа

До того як купити побутовий пилосос, слід ознайомитися з його «ахіллесовою п'ятою», тобто з проблемними місцями. По-перше - це несправності в роботі електродвигуна пилососа. Основними ознаками є: неможливість включення, наявність специфічного шуму або навіть свисту. Можлива поява диму під час роботи.

Малопотужний електродвигун побутового пилососа може вийти з ладу через перевантаження, що відбувається досить часто. Тривала і безперервна робота викликає перегрів електродвигуна, який в свою чергу викликає деформування деталей мотора. Також стан перевантаження виникає у разі переповнення мішка для пилу, засмічення основного фільтра або попадання в шланг великих предметів, що заважають всмоктуванню.

Крім того, погано захищений електродвигун пилососа страждає від випадкового потрапляння всередину вологи, яка передусім впливає на металеву турбіну. Вона починає іржавіти і окислюватися. Також підвищена вологість призводить до появи на лопатях нальоту з дрібних і великих часток пилу. У майбутньому ці скупчення починають перешкоджати нормальній роботі двигуна, швидкість обертання знижується, що у свою чергу призводить до розбалансування мотора.

Нерідко часте використання побутового пилососа призводить до виходу з ладу вимикача, зносу його контактної групи. Це пояснюється недостатньою міцністю використовуваних матеріалів. Подібні дрібні неприємності можуть привести до появи іскор, замикань і псування контактів. Також вимикач побутових пилососів погано переносить перепади електричної напруги, вологе середовище, перегрів або надмірний механічний вплив.

Вищесказане красномовно свідчить про те, що навіть для використання в домашніх умовах найкраще купити пилосос професійний, спеціально створений для довготривалої експлуатації в найскладніших умовах.

<< Назад