Мішок. Бути чи не бути?

У наш час величезна кількість засобів для прибирання не дозволяє детально розібратися у всіх нюансах того чи іншого апарату, тому дуже гостро стоїть питання вибору пилососів з мішками і пилососів без мішків (типу «циклон»). У цьому випадку варто звернутися до думки професіоналів, які створюють або ремонтують обладнання для прибирання. Ось думка досвідченого інженера з магазину-майстерні «TL Killis» (UK, Шотландія).

Я багато років ремонтував пилососи і переконався в тому, що різні моделі мають багато спільних проблем. Причому ці проблеми так чи інакше пов'язані з пристроєм конкретного пилососа.

Перед тим як почати свою розповідь, я хотів би звернути Вашу увагу на один важливий факт. У наш час на ринку пилососів в одній категорії цілком можуть бути присутні як дешеві пилососи, дуже часто зроблені в Китаї, так і дорогі професійні пилососи високої якості з Німеччини, Італії або США. Багато хто, особливо не замислюючись, вибирає те, що подешевше. А даремно.

Логічно припустити, що виробники професійного обладнання просто зобов'язані випускати надійні машини для щоденного використання протягом тривалого часу різними людьми. І зовсім не факт, що ці люди (оператори) будуть ставитися до обладнання дбайливо, адже вони не платили за нього свої гроші. Крім того, ці пилососи повинні володіти високою продуктивністю, так як їх застосовують для прибирання великих площ, причому прибирання повинно бути виконано в обумовлені терміни і чим швидше, тим краще.

Цікаво, чому кожен промисловий або професійний пилосос обладнаний системою з мішками? Відповідь проста - паперовий мішок і фільтр - це одне і те ж!

Пилосос, забезпечений паперовим мішком, під час роботи відразу всмоктує пил і бруд з труби безпосередньо в мішок, в якому молекули бруду залишаються, а молекули повітря проходять крізь найтонші пори в мішку, через мотор і вилітають з пилососа. Пилосос з мішком забезпечується дуже тонким фільтром, встановленим перед мотором, який затримує будь-який бруд, не дозволяючи йому потрапити в мотор. До того ж, на виході також є тонкий фільтр для затримування вуглецю, що виробляється під час роботи мотора і потрапляє в кімнату. Це дуже короткий шлях для повітря, що пройшло через пилосос, і до того ж охолоджуючого працюючий мотор.

Розглядаючи процес всмоктування в пилососі типу «циклон», можна помітити, що потік повітря змушений пройти більш тривалий і довгий шлях. Так як паперовий мішок відсутній, повітря повинне пройти навколо циклону. Відсутність паперового мішка змушує виробника використовувати більш товсті фільтри (в 2-3 рази товще) для захисту мотора від пилу, що залишається після всмоктування. Погодьтеся - цей шлях для повітря набагато довший. До того ж товсті фільтри збільшують навантаження на електромотор, що значно знижує термін експлуатації пилососа, і створює додатковий різкий шум!

Деякі пилососи без мішків забезпечуються циклонами настільки невдалої конструкції, що основний захист мотора від пилу виконується фільтрами. У результаті через короткий час усмоктувальна сила і ефективність пилососа різко знижується. Багато людей, що купили пилосос без мішка, підтверджують, що перші пару тижнів все працює чудово, але надалі процес погіршується. Мотору доводиться працювати, нагріваючись все сильніше і сильніше, а це істотно знижує загальний термін експлуатації. Проблему можна вирішити частою заміною або мийкою фільтрів. Але мийка фільтрів, на жаль, не тільки не видаляє грязьові скупчення, але і з часом призводить до пошкодження конструкції матеріалу. Зрозуміло, зіпсований фільтр необхідно замінити, а вартість їх немаленька з огляду на те, що фільтри мають конструкцію більш складну, ніж звичайні мішки для пилу. Також існує і друга проблема, суть якої в блокуванні самого «циклону» дуже дрібними частинками пилу. Вона проникає так глибоко і так грунтовно, що її вже неможливо видалити звідти.

Якщо порівняти вартість експлуатації пилососа з мішком і пилососа без мішка протягом 1 року за умови, що обидві машини використовувалися в оптимальному режимі, то стане ясно, що експлуатація деяких пилососів без мішків обходиться дорожче. Висновок - фільтри коштують недешево, а міняти їх доводиться часто. Зрозуміло, багато хто може сказати: «Але ж в інструкції до пилососа без мішків ясно написано, що фільтри не потрібні», або «Фільтри будуть служити протягом усього терміну експлуатації пилососа». Але якщо так написано в інструкціях, тоді чому на складі нашої майстерні зберігається 2000 різноманітних фільтрів практично до всіх моделей пилососів і 350 фільтрів ми продаємо щотижня?

Поняття, що застосовується для маркування фільтра «lifetime filter» (фільтр на все життя), не варто розуміти буквально, адже це не термін життя людини або термін життя пилососа. Але цілком імовірно, що цей термін означає термін життя самого фільтра, який, швидше за все, не буде більше 3 тижнів.

Не виключено, що деякі виробники можуть використовувати досить хитрі формулювання і терміни, щоб змусити людей думати, що той чи інший агрегат буде практично безкоштовним в експлуатації. Природно, все відбувається так, але з точністю до навпаки. Наприклад, в майстерню приходять люди з поламаним пилососом (мотор згорів) і кажуть, що їх пилосос зовсім перестав всмоктувати сміття, а майстер у відповідь зауважує, що причина поломки в тому, що в цьому пилососі є фільтр, який ніколи не змінювався. Забитий до відмови фільтр і привів до перегріву і поломки мотора. Характерний момент - 9 з 10 осіб взагалі нічого не знали про існування якихось фільтрів і про те, що їх потрібно періодично міняти.

Чи знайома Вам ситуація? Висипати пил з ємності пилососа, а пил, піднявшись вгору, осідає на обличчя, одяг, руки!

Іншою, не менш серйозною проблемою є те, наскільки гігієнічно нам вдається позбутися бруду, що скупчився в пилососі. Коли починаєш витягувати бруд з пилососа без мішка, то весь вміст «плюхається» в контейнер для сміття, а вдарившись об дно і виділивши пилову хмару, їдкою пилюкою обволікає все навколо. Якщо у вас пилосос з мішком, то потрібно просто замінити герметичний мішок з пилом на новий.

Особисто я як майстер, який пропрацював у майстерні багато років, рекомендував би купити пилосос з мішками від відомого виробника професійного обладнання, наприклад пилосос «Lindhaus». Тоді за свої гроші ви гарантовано отримаєте надійний і гігієнічний пилосос з відмінною якістю роботи, забезпечити яку не під силу малопотужним «дилетантським» домашнім пилососам.

У нас є покупці, що купили для прибирання будинку надійні професійні пилососи, які досі, навіть через 24 роки, з успіхом їх використовують. Я впевнений, і небезпідставно, що більшість китайських і азіатських пилососів для дому спеціально проектуються з розрахунком на 2-3 річну роботу.

Тоді чому б не витратити більше, але отримати надійний, високотехнологічний і добротно зроблений пилосос, який буде протягом багатьох років економити Вам гроші і при цьому нагороджувати відмінною якістю роботи за правильно зроблений вибір!

<< Назад